Hakkımızda

MERHABALAR…….

2007 YILINDAKURULMUŞ OLAN İŞLETMEMİZ KIRKLARELİ İLİ BABAESKİ İLÇESİ TERZİLİ KÖYÜ ESKİ TERZİLİ MEVKİ OLARAK ADLANDIRILIYOR...


BU BELDEDE GIDA HAYVANCILIK SEKTÖRÜNEDE DİĞER FAALİYET ALANLARIMIZI DA KATARAK ÖNCE 200 BAŞLIK HEDEF İLE AHIRIMIZI YAPTIK. İŞEDE BAŞLADIK İLK DÜVELERİMİZİ TRAKYA BÖLGESİNDEN TEDARİK ETME YOLUNA GİTTİK. BAŞARILIDA OLDUK BİRAZ TOPLAMA SORUNU YAŞADIK.

DAHA SONRAKİ YILLARDA YURT DİŞİNDAN 300 E YAKİN DÜVE İTHAL ETTİK.

BU SURELER İÇİNDE YEMLERİMİZİ GENELLİKLE YEM FABRIKALARINDAN TEDARİK ETTİK.

HER GEÇEN GÜN-AY- SENE HEM KONU İLE İLGİLİ BİLGİLERİMİZİ GELİŞTİRTİRDİK HEMDE EN KALİTELİ SÜT VE ÜRÜNLERİNİ NASIL YAPARIZ NASIL ÜRETİRİZ NASIL PAZARLARIZ BUNUN GAYRETİNE DÜŞTÜK. TABİİ ZAMAN SU GİBİ...!  4-5 YIL GEÇTİ.

BU ARADA KENDİMİZCEDE AR-GE ÇALIŞMALARIDA YAPTIK.

ARAŞTIRMALARIMIZ NETİCESİNDE İLK İŞ OLARAK ŞUNU ÖĞRENDİK SÜRÜ BÜYÜDÜKCE DENETİM ZORLAŞIYOR AYNI ZAMANDA KONTROL AZALIYOR. HER ZAMAN SEVDİĞİM VE YAŞAMIMIZDA DA ÇOK PAYELER KAZANDIRAN ‘’KONTROLSÜZ GÜÇ GÜÇ DEĞİLDİR’’ ÇOK GÜZEL BİR SÖZ DÜR.

BU VECİZ SÖZDEN YOLA ÇIKARAK İLK İŞ OLARAK

ÖNCELİKLE DAHA MODERİNİZE AHIRLAR YAPTIK. HEDEF BÜYÜTTÜK. KAPASİTEMİZİ 1000 BAŞA ÇIKARTMAYI PLANLADIK. KISMIDE OLSA BAŞARILI OLDUK. HER AHIRIMIZA AYRI BİR KİŞİ GÖREVLENDİRDİK. KONTROL MEKANIZMAMIZI GELİŞTİRDİK HER BÖLGEYE EN SON SİSTEM KAMERALAR YAPTIRDIK. BAŞARILIDA OLDUK DAHA KALİTELİ İŞCİLER BULDUK ACEMİLERİ EĞİTTİK.

BU BÖLÜMÜ TAMAMLADIKDAN SONRA SIRA YEM ÜRETİMİNE GELDİ. NEYAPMAMIZ GEREKECEĞİNİ İNANIN GÜNLERCE HATTA AYLARCA DÜŞÜNDÜK.

İLK İŞ OLARAK YEMİMİMİZİ KENDİMİZİN YAPMASI ZORUNLU OLDUĞUNU GÖRDÜK.

YEM FABRIKALARINDAN GELEN YEMLERİN İÇLERİNDE NELER OLDUĞUNU BİLMİYORUZ.

ZAMAN ZAMAN ANALIZ YAPTIRSAK DA PEK HOŞ OLMAYAN DEĞERLERLE KARŞILAŞTIK.

YEM FABRIKALARI GENELLİKLE ENERJİ – PROTEİN DEĞERLERİNİDENGEDE  TUTTURMAK İÇİN GÜNÜN KOŞULLARINDA HANGİ HAM MADDE UYGUN İSE ONA GÖRE RASYON YAPIYORLAR.

ŞUNU ÜRETİCİLERİYİ BİLMELİDİRLERKİ SÜRÜ İCİNDE 4-5 BÖLÜM VARDIR SAĞMALLARDAN BAHSEDİYORUM. HERGÜN KURU EKMEK VER HEP ONU İSTERLER HADİ BUGÜN İNEKLERDEN BİRİNİN DOĞUM GÜNÜDÜR PASTA VERELİM DERSİN OLMAZ...!

HAYVANLARININ METABOLİZMASI DEĞİŞİR YA SÜTÜ AZALTIRLAR VEYA BİRKAÇ GÜN SONRA FARKLI BELİRTİLER GÖSTERİRLER Kİ BİZ BUNLARI BİLİRİZ VEDE İYİ BİLİRİZ. KENDİMİZE ÖZEL PROGRAM YAZDIRDIK BU PROGRAMI GEA NIN PROGRAMI İLE BİRLEŞTİREREK Kİ GEA NIN BİLGİSİ DAHİLİNDE OLMUŞTUR.  PROGRAMIMIZ SAYESİNDE HER HAYVANIMIZI KONTROL ETME OLANAĞI BULDUK

NEDİR BUNLAR DERSENİZ BOĞASAKLAMA GİBİ DEĞİŞİK HASTALIKLARA YAKALANDI İSE ANINDA MÜDAHALE GİBİ…

BU TECRÜBELERİMİZDEN VE BİLGİ BİRİKİMİMİZDEN SONRA DÜŞÜNDÜK NE YAPARIZ NEYLERİZ

SONUÇ…!

YEMİNİ KENDİN YAPACAKSIN BİLGİMİZ VARMI PROFESYONELCE YOK. ARAŞTIRDIK BU KONUDA EN İYİ KİMLER VAR. KARŞIMIZA SELÇUK ÜNİVERSİTESİ ANA BİLİM DALI BAŞKANI PROF. DR. BEHİC ÇOŞKUN GİBİ ÇOK DEĞERLİBİR HOCA ÇIKTI. BURADA KENDİLERİNE ŞÜKRANLARIMIZI ARZ EDERİZ.

HOCAMIZIN İLK SÖZÜ SÖYLEDİKLERİMİ YAPARSANIZ BAŞARILI OLURSUNUZ DEDİ VE BİZE ÇOK DEĞERLİ BİLGİLERİNİ AKTARDI TABİ BUNLARI UYGULAMAK İÇİN ÇOK İYİ ÖĞRENCİ OLMAMIZ GEREKİYORDU. BU KONUDA HOCAMIZIN BİLGİLERİNİ ÇOK İYİ DEĞERLENDİREN ŞİRKET ORTAĞI AYNI ZAMANDA KAYINBİRADERİM TAMER ERGEN BEYFENDİ İYİ TAKİP ETTİ VE HOCAMIZIN VERMİŞ OLDUĞU BİLGİLERLE YEMLERİMİZİ KENDİMİZ YAPMAYA BAŞLADIK İLK İŞ GDO SUZ ÜRÜNLERİ KULLANMAYA GAYRET ETTİK %95 BAŞARILI OLDUK.  İZİNSİZ GDO LU ÜRÜNLERİ KULLANAMAZSINIZ

HOCAMIZ PROF.DR. BEHİÇ COŞKUN BEYDEN HER ZAMAN DESTEK ALIRIZ BAZEN AYDA BİR BAZEN İKİ AYDA BİR KENDİLERİNİ ÇİFLİĞİMİZDE MİSAFİR EDERİZ KENDİLERİNİN RAPORLARI DOĞRULTUSUNDA HAREKET EDERİZ.BAŞARIMIZ VAR İSE HOCAMIZDANDIR.

BİR İNEĞİN KALITELİ SÜT VERMESİ İÇİN NE TÜR YEMLER KULLANILIR HOCAMIZIN BİLGİSİ

VE TAMER ERGEN BEYİN ÇALIŞMA AZMİ İLE EN KALİTELİ ÜRÜNLERİ ALMAYA GAYRET ETTİK -YONCA-ARPA-SAMAN-MISIR- DDGS-V. S DAHA NELER NELER…

İÇTİĞİNİZ SÜTÜN -YAPTIĞINIZ YOĞURDUN GÜZELLİĞİ SÜTÜMÜZÜN KALİTESİ İLE BİRLEŞTİĞİNDE GÜZELLİKLERİN ORTAYA ÇIKTIĞINI ANLIYORUZ. GELEN İLETİLERE TEŞEKKÜR EDERİZ ÖZELLİKLE WHATSAP DAN...

İYİ BİR SÜTÜN KALİTE DEĞERLERİ

OCAK 2018 SÜT DEĞERLERİMİZ YAĞ 4.27 - PROTEİN 3.66 - %TKM 13.38 - LAKTOZ 4.75 - %YKM 9.38

SOMATİK 268000- PH 6.70- %SU 0- BACTERİ 5000 BU DEĞERLER ÖLÇÜMÜ AK GIDA A.Ş. AGRETİDE LABORATUARINDA TAHLİLLERİ YAPILMIŞTIR.BU DEĞERLERİ ÖZELLİKLE ATIYORUMKİ ARAŞTIRILSIN

YEM İŞİNİ HALLETTİK.

BUNLA BİTMİYOR SÜRÜMÜZÜNDE KALİTESİNİ GELİŞTİRMEMİZ LAZIM

SÜRÜMÜZ HER AY ARTIYOR DOĞUMLAR VAR KİSMİDE OLSA ÖLÜMLER VAR KALİTELİ BİR SÜRÜ GELİŞTİRMEMİZ LAZIM

SAĞOLSUN HOCAMIZ BU KONUDA KENDİNİ ISPATLAMIŞ VE BİRLİKTELİĞİ DEVAM EDEN SAYIN PROF.DR. DURSUN ALİ DİNÇ HOCAMIZ AYNİ ZAMANDA KENDİLERİ EMBRİYO TRANSFER UZMANIDİR KENDİSİ İLE GÖRÜŞME YAPARAK BİZE 4-5 YIL GİBİ ZAMANDA ÇOK YARDIMCI OLDULAR ÇALIŞMALARIMIZ HER İKİ HOCAMIZLADA DEVAM ETMEKTEDİR.

HOCAM YURT DİŞİNDAN İTHAL ETTİĞİMİZ DÜVELERİDE KENDİSİ SEÇTİ.

ÖZELLİKLE SÜRÜMÜZÜN SAĞLIĞI ACISINDAN ÇOK GAYRET SARFEDEN HOCAMIZA TEŞEKKÜR EDERİZ.

HER İKİ HOCALARIMIZLA  CALIŞMALARIMIZ DEVAM ETMEKTEDİR.

SAYGI VE SEVGİLERLE